Депутати проголосували за встановлення пам’ятника Шевченку у Запоріжжі 

Вчора Запорізька міська рада підтримала електронну петицію про встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку. Зокрема, й за гроші міського бюджету

Про це стало відомо з онлайн трансляції засідання Запорізької міськради. 

Нагадаємо, встановити пам’ятник Тарасові Шевченку у Запоріжжі намагаються ще з 1991 року

За цей час посадовці провели конкурс на кращий проєкт пам’ятника (проєкт скульптора Дубініна В.К. та архітектора Бірюков Ю.В), визначилися з місцем його розташування (сквер Театральний) та затвердили робочі моделі в пластиліні та гіпсі.

У 2013 році Запорізька міськрада проголосувала, що цей пам’ятник будуть зводити за рахунок благодійних внесків та меценатів. Тоді вартість робіт оцінили у 2,1 мільйона гривень, підрядник пообіцяв виконати замовлення за півроку. Однак необхідну суму так і не зібрали.

У 2015 році рішення про зведення пам’ятника за бюджетні гроші депутати Запорізької міської ради не підтримали.

У березні цього року на сайті Запорізької міськради з’явилася петиція про встановлення пам’ятника Шевченку за гроші міського бюджету. Згодом вона набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

У серпні петицію розглянула депутатська комісія і доручила Департаменту архітектури та містобудування міськради підготувати відповідний проєкт рішення про підтримку пропозиції.

Вчора ж у стінах Запорізької міської ради проходила сесія і 49 депутатів затвердили відповідний проєкт рішення про підтримку петиції. Один з обранців вніс поправку щодо джерел фінансування. Замість фінансування з міського бюджету у документі з’явилося формулювання: “фінансування за рахунок міського бюджету та інших джерел не заборонених законодавством”.