Мелітопольського депутата підозрюють у платежах “повз касу” за екскурсії на острів Бірючий 

Державне бюро розслідувань підозрює колишнього т.в.о. гендиректора Азово-Сиваського національного природного парку в отриманні неофіційних платежів за екскурсії на острів Бірючий. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, до тимчасового виконувача обов`язків гендиректора Азово-Сиваського національного природного парку у серпні цього року звернулася підприємиця  для організації екскурсій на острів Бірючий. 

Керівник повідомив, що вона має офіційно сплатити по 100 гривень з кожного дорослого та ще по 50 гривень з кожної дитини. Водночас таку ж суму з кожної людини необхідно платити і йому – вже не офіційно.

Підприємиця погодилася. Надалі вона провела низку екскурсій і, окрім офіційних платежів, передала директору 7,7 тисяч гривень.

26 серпня керівник отримав чергову суму і його затримали правоохоронці. Такі  дії силовики кваліфікували як отримання неправомірної вигоди (стаття 368 Кримінального кодексу України) і того ж дня повідомили посадовцю про підозру.

Згодом суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави – 113,5 тисяч гривень.

Керівник національного парку згодом цю суму вніс і його звільнили з-під варти. Водночас на нього поклали низку обов’язків: повідомляти слідство про зміну місця проживання та роботи, утримуватись від спілкування зі свідками, прибувати за першою вимогою на виклик слідства, не відлучатися без дозволу силовиків з населеного пункту (де він проживає).

Нещодавно ж правоохоронці продовжили строк дії цих зобов’язань до 25 грудня.

У ЗМІ раніше повідомлялося, що затриманим тимчасовим директором цього парку був Олег Бандурін. Останній – це депутат Мелітопольської міської ради від партії “Опозиційний блок”.

У вересні цього року Бандурін подавав декларацію “після звільнення” з посади т.в.о. гендиректора Азово-Сиваського національного природного парку.

Раніше Олег Бандурін був заступником міського голови Сергія Мінька, також займав посаду начальника пожежної охорони у Мелітополі.

Острів Бірючий знаходиться на межі Запорізької та Херсонської областей, адміністративно належить до Генічеського району Херсонської області.